U utorak 11. lipnja u 17h održana je premijera filmova naše udruge u punome kinu Tuškanac.

Premijeru smo započeli filmom Avanutre Bobeka i Meli. Film Avanture Bobeka i Meli nastao je unutar izvannastavne aktivnosti “filmska” u OŠ Ivana Gorana Kovačića po programu Škole igranog filma, s Jurom Troje kao voditeljem, ali i kao svojevrsni eksperiment s najmlađim polaznicima – svi polaznici idu u treći razred. Učenici su pokazali izrazitu kreativnost u stvaranju filmske priče i scenarija. Cijeli koncept nastao je kroz istraživanje filmskih žanrova, što se zbog zajedničke teme pretvorilo u jednu cjelinu. Ovaj film je nastao pod velikim utjecajem voditelja (50% snimljenih kadrova, režija, kompletna montaža) i učenici nisu prošli sve faze stvaranja filma, tako da po našim standardima ovo ne spada u dječje stvaralaštvo, ali se aktivnost pokazala izuzeno uspješna kao motivacija za daljnje bavljenje filmskim izražavanjem pa ju smatramo pretpočetničkom ili nultom radionicom ŠIF. Posebnu zahvalu upućujemo ravnatelju Darku Kovačeviću i pedagoginji Nadi Mrkonjić iz OŠ I.G. Kovačića koji su nas uz tridesetak polaznika i njihovih obitelji došli podržati!

Nakon toga smo krenuli s premijerom filmova našeg projekta Škola igranog filma te Škola igranog filma PLUS. Prikazana su tri filma: Istraživači (u suradnji s OŠ dr. Ivan Merz), Joker u rukavu (u suradnji s OŠ Kajzerica) te Čarobna pidžama (Škola igranog filma PLUS). Sva tri filma bila su jako dobro prihvaćena, a sljedila je dodjela diploma i zahvalnica. Hvala ravnatelju OŠ dr. Ivan Merz Jurici Šperandi koji je došao na premijeru i time potvrdio našu dugogodišnju suradnju koju nastavljamo već u rujnu!

Za kraj prikazani su filmovi nastali na drugim radionicama gdje su bili naši mentori, namjenski filmovi te glazbeni videi za koje je naša udruga radila produkciju. Prikazani su: Ink (u suradnji s Međunarodnim dječjim festivalom Šibenik, 2018.), Mačak u vreći (u suradnji s Ljetnom školom filma Šipan, 2018.), Igra za više igrača (nacionalna kampanja “I ja želim čitati”), Fatamorgana (spot za pjesmu banda Magnar) te Improvizacija Sare Piljek – namjenski film za promociju naše počasne članice i koreografkinje Sare Piljek koji su napravili Ana Glamuzina i Jura Troje. Radi se o 2 minutnoj improvizaciji kojom Sara plesnom koreografijom opisuje jutarnju rutinu u svom stanu.

Hvala svima koji su svojim doprinosom pomogli u produkciji Škole igranog filma 2018./2019,: Borna Božidar Novak, Martina Muraro, Ivan Petranović, Stanislav Kovačić, Luka Bulić, Ana Mikulić, Pavle Kocanjer, Ana Glamuzina, Davorin Šutija, Dubravko Kičić, Živko Anočić, Jaki Franja, Martina Marinić, Kristijan Zimmer, Majda Tometić, Zvonko Piljek, Jurica Šperanda, Darko Kovačević, Željko Šturlić, Mislav Vinković, Marko Rojnic, Matko Burić, Sanja Zanki, OŠ Kajzerica, OŠ Ivana Gorana Kovačića, OŠ dr. Ivan Merz, Narodno sveučilište Dubrava, Međunarodni dječji festival Šibenik, Ljetna škola filma Šipan, Hrvatski filmski savez, Gradski ured za kulturu grada Zagreba (koji sufinancira Školu igranog filma od 2019.) te tako podržali naš rad s učenicima te cjelokupni rad udruge. Vjerujemo da smo pokazali kako dječje filmsko stvaralaštvo može biti vrlo kreativno i zanimljivo te da u tom smjeru treba nastaviti.

Hvala Hrvatskom filmskom savezu na ustupljenoj dvorani. A sad, put pod noge prema Šibeniku na još jednu radionicu u sklopu MDF Šibenik!

Puni Tuškanac za kraj sezone!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.